Kademe – Al Fahhad İş Birliği Mutabakatı İmzalandı

5 Temmuz 2024
Kademe –  Al Fahhad İş Birliği Mutabakatı İmzalandı

 

Türkiye’nin yerli ve milli temizlik araçları ve ekipmanları üreten öncü şirketlerinden Kademe A.Ş, Suudi Arabistan’ın en büyük temizlik şirketiyle stratejik iş birliği ve teknoloji transferi anlaşması imzaladı.

Türkiye’nin şehir temizliğinde kullanılan temizlik ekipmanlarının üretiminde öncü şirketlerinden olan Kademe A.Ş ile Suudi Arabistan’ın en büyük temizlik şirketi olan AL Fahhad, Suudi-Türk iş forumu çerçevesinde Türkiye-Suudi Arabistan Yuvarlak Masa Toplantısında bir araya geldi. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu tarafından 4 Temmuz’da İstanbul’da düzenlenen Türkiye-Suudi Arabistan Yuvarlak Masa Toplantısına, T.C. Ticaret Bakanlığı’ndan Bakan Yardımcımız Mustafa Tuzcu, Suudi Arabistan Belediye, Köy İşleri ve Konut Bakanı Majed bin Abdullah Al-Hogail da katılım sağladı. İkili görüşmeler sırasında şirketler, atık yönetimi alanında stratejik iş birliği ve teknoloji transferi konularında anlaşmaya vardı. Ortak hedeflerin ve ekonomik iş birliğinin göstergesi olan mutabakat Suudi Arabistan Belediye, Köy İşleri ve Konut Bakanı Majed bin Abdullah Al-Hogail nezaretinde imzalandı.

İstanbul’da imzalanan anlaşmayla Türk- Suudi iş birliği ve ilişkilerini geliştirmeyi amaçladıklarını belirten Kademe A.Ş. Genel Müdürü Kenan Çelik, “Dünyanın dört bir yanında bulunan 50’den fazla ülkeye yerli ve milli imkanlarla ürettiğimiz teknolojilerin ihracatını gerçekleştiriyoruz. Suudi Arabistan hizmet sağladığımız en önemli ülkelerden biriydi ve bu anlaşmayla birlikte iş birliğimizde güçlenerek ilerleyeceğiz. Ülkemizdeki cari açığın kapanması adına ülkemize değer sağlamak için çalışacağız” açıklamasında bulundu.

 

WhatsApp
Bizimle iletişime geçin!
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?